piątek, 10 stycznia 2014

"Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania" - Brian Tracy

Uwaga, Uwaga. Moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość, natomiast wszelkie rady mile widziane :)


Brian Tracy jak większość z Was wie jest znakomitym mówcą motywacyjnym - jest to jeden z główniejszych powodów, dla którego sięgnęła po tę pozycję. I co...? Uczucia były dość mieszane. Z jednej strony pozytywem dla mnie było to, że książkę czyta się naprawdę szybko. Zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli nie przeczytasz rozdziału, a przeczytasz jego podsumowanie to za wiele nie stracisz. Niektóre z tych 21 metod były pisane tak, by książka nie zawierała tylko kilku z nich. Dość przymusowo. Z drugiej strony spisując rady z podsumowań rozdziałów, mamy super listę, przydatną każdemu, praktycznie w każdej sytuacji. Autor przedstawił w książce "oczywiste oczywistości" znane każdemu. Dla jednych coś wspaniałego, bo jest dużo konkretów, a dla innych po prostu: "Ale odkrycie Ameryki...phi..."Ale tak naprawdę czy stosujemy te "oczywiste oczywistości"? Jest to chyba kopniak dla czytających, by zaczęli stosować się do tego co wiedzą.

Książka podobała mi się, ale czuję niedosyt.

Ponieważ jest to książką w zasadzie dla każdego, nadaje się na prezent niemal na każdą okazję. I tak sobie myślę, że przyda się również bez okazji każdemu, kto stoi na rozdrożu lub "łapie doła", bo nie wie co dalej ze sobą poczynić.


3 komentarze:

 1. Wszystko zależy od danej osoby :-) Osobiście nie czytałem tej książki i nie potrafię ocenić czy zawartość mi się do czegoś przyda czy raczej nie koniecznie. Ze względu na temat jaki jest w niej poruszany raczej mnie zachęciłaś do lektury :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, wydaje się być fajna na doła : )

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo słyszałam o tej książce. Oglądałam sporo nagrań Briana Tracy i może kiedyś siegne po książkę :) jest na mojej liście

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.