niedziela, 29 września 2013

Odkryj siebie

Spójrz na siebie i na swoje życie z boku. Czy jest ono udane? Czy Ty się w nim spełniasz? Czy na tym etapie powinieneś się zmieniać? Albo zmienić coś w swoim życiu? Ludzie mówią: Gdzie wprowadzić te zmiany. Czy zmieniając siebie musisz zmienić swoją tożsamość? Czy musisz stać się kimś innym? Wchodząc w nową tożsamość musisz zapomnieć o tym, że kiedyś miałaś taki problem. 
Tylko czy należy zmieniać siebie czy odkrywać siebie?
Moim osobistym zdaniem... i Twoim pewnie też... jest to, że należy odkrywać siebie, przy jednoczesnej zmianie nawyków czy rzeczy, które do Nas nie pasują. Bądź tym, kim chcesz być. Musimy odkrywać nowych siebie.
Znany mówca Robert Kyiosaki mówi, że gdyby zabrać wszystkie pieniądze bogatym i rozdać je biednym to po pewnym czasie nadal wrócilibyśmy do poprzedniego stanu. Dlaczego tak? Ponieważ bogactwo to nie jest stan pieniędzy na naszym koncie, lecz wynika z mentalności, podejścia do władzy, pieniędzy a nawet współpracy z ludźmi. Wynika z tego, że to jaki jesteś, co robisz i jaki masz stosunek do otaczającego Cię świata składa się na to kim jesteś. 
Jesteś pechowcem czy szczęściarzem? Robert Weissman w książce "Kod szczęścia" napisał, że osoby, którym zdarza się duża ilość szczęśliwych zbiegów okoliczności przez całe życie czy przez jakiś okres w pewien sposób przyciągają to co jest dla nich dobre, maja charakterystyczną osobowość i cechy aktywne w danych momentach. Jest to połączenie niskiego poziomu napięcia i neurotyzmu oraz wysokiego poziomu otwartości i uważności na to co dzieje się wokół. Pechowcy są zamknięci, spięci i w chaosie. Zrzucają winę na to, że nie sprzyja im szczęście czy Bóg. Ludzie w których zachodzi zmiana są tymi kim chcą być. Trzeba być człowiekiem, który potrafi odnosić sukcesy. Musimy potrafić mówić i myśleć o sobie jak o ludziach sukcesu. W przeciwnym razie nie będziemy z siebie dumni.
Odpowiedzmy sobie na pytania (znalezione u Adama):
1. Kim jestem?
2. Co decyduje o tym kim jestem?
3. Co decyduje o tym kim będziesz się stawać?
Dzięki odpowiedziom na te pytania jesteśmy w stanie efektywniej rozwijać siebie na różnych etapach swojego życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.