piątek, 7 lutego 2014

Program Anki do nauki... nie tylko języków obcych

Tym razem przybywam do Was z programem Anki. Możliwe, że go znacie, ale dla innych może być to nowość. Dla mnie była. Póki co jest to najlepszy program jaki znalazłam do nauki.. poza domem. Juz tłumaczę niewtajemniczonym.
Program działa na zasadzie fiszek. Nadaje się do nauki języków obcych, ale nie tylko. Jeśli musisz coś zapamiętać np. na studiach czy w szkole.. daty z historii lub inne dane jest on świetny, bo właśnie do tego przeznaczony. Ze strony, której link wkleiłam w pierwszym zdaniu instalujemy na Nasz komputer. Następnie w naszym smartfonie czy tablecie instalujemy program np. ze Sklepu Play. W ten oto sposób mamy już w dwóch urządzeniach... więc pozostaje Nam tylko synchronizacja pomiędzy nimi. Szczerze mówiąc siedziałam nad tym chwilkę i okazało się, że wystarczy założyć konto na stronie https://ankiweb.net/
Będę bazowała na "fiszka" do nauki angielskiego. Myślę, że każdy przetworzy to pod siebie :)
Na początku tworzymy talię, w której będziemy wpisywali słówka, zdania bądź inne rzeczy, których chcemy się nauczyć. Wpisujemy te słówka, a kiedy już skończymy, po prostu synchronizujemy wszystko klikając w prawym górnym rogu programu:


Ponadto przeszkadzała mi jednokierunkowość.. tzn np. tylko z angielskiego na polski... więc szukałam sposoby, żeby to zmienić i żebym nie musiała wpisywać wszystkie raz jeszcze z polskiego na angielski. Znalazłam super filmik na YT, który trwa lekko ponad 4 minuty, ale oszczędza wiele czasu :) Podaje link, bo nie mogę załadować filmu.

Przy okazji znalazłam jeszcze Tuturial do programu:


1 komentarz:

  1. I oto kolejna osoba, która uczy się języków. Świetnie! :-)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.