piątek, 1 listopada 2013

Piątkowe Odkrywanie Siebie [#2] - Dążenie do dziś

Dziś chciałabym Ci przedstawić ćwiczenie pomagające w dotarciu do wyznaczonego celu. Wielu z Was może pomóc jeśli jesteście w kropce i nie wiecie jak zrobić ten pierwszy krok we właściwym kierunku. Jednym łatwiej jest planować od początku, innym od końca. Tak. Od końca.Może i Tobie bardziej pomoże w realizacji celu. Oto kroki jakie musisz wykonać, żeby wszystko dokładnie rozpisać.

  1. Przygotuj 9 szt. kartek papieru... wielkość dowolna, ale chyba najwygodniejsze będą A5. Usiadź wygodnie, wycisz się. Napisz na pierwszej kartce swój cel - dużymi literami. Wyobraź go sobie, niech Twoja wyobraźnia zaszaleje, niech Cię poniesie. Na tej samej stronie wypisz hasła jakie przyjdą Ci do głowy, obrazki, rzeczy jakie masz w głowie. Napisz co poczujesz kiedy zrealizujesz swój cel.
   2. Na następnych kartkach napisz (każda z osobna): 90%, 75%, 50%, 25%, 10%, 1%, jutro, dziś
   3. Ułóż kartki w kolejności od celu przez 90% do dziś.
  4. Wyobraź sobie, że osiągnąłeś cel! Zastanów się, jak to się stało, że tam dotarłeś? Co było Ci potrzebne? Jak to zrobiłeś?
   5. Przejdź do 90%. Wyobraź sobie, że do osiągnięcia celu brakuje Ci jedynie 10%. Czego na tym etapie jeszcze Ci brakuje? Co musisz zrobić? Co już masz? Co już zrobiłeś?
   6. Następnie przejdź do 75%. Wyobraź sobie, że do osiągnięcia celu pozostało Ci już tylko 25%. Co już masz, co już zrobiłeś? Co jeszcze musisz zrobić? Jak to zrobisz?
   7. Przejdź kolejno przez wszystkie kroki, cofając się do dziś. Co dziś masz? Jak wygląda twój plan? Co będziesz musiał zrobić, by osiągnąć swój cel? Co możesz zrobić już dziś? Jaki będzie twój pierwszy krok? Czy teraz łatwiej jest przypisać ci ramy czasowe do poszczególnych działań? 

Spójrz teraz na wszystkie kartki, poukładaj je sobie po kolei i przeczytaj co musisz zrobić i co chcesz osiągnąć na każdym z tych etapów. Jeśli czujesz, że chcesz coś dodać, śmiało dopisz. Niech Twoją najsilniejszą motywacją będzie Twój cel i to jak się poczujesz kiedy go osiągniesz - czytaj to często.
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko, życzyć Ci powodzenia :)
Jaki jest Twój pierwszy krok?

Spójrz teraz na swoją drogę od dziś do celu, przeczytaj kolejno, jakie kroki będziesz wykonywać i co chcesz osiągnąć na poszczególnych etapach realizacji swojego celu. Jeśli teraz chcesz jeszcze coś dodać - dopisz to swobodnie do swojego planu. Przeczytaj jeszcze raz swój cel i to, jak będziesz się czuć, kiedy go osiągniesz.
A teraz - DZIAŁAJ!
Jaki będzie twój pierwszy krok ?

1 komentarz:

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.