wtorek, 29 października 2013

WYZWANIE: Mój pierwszy raz

Jak pisałam w poprzednim poście: Robienie czegoś po raz pierwszy rozwija. Rozwój przede wszystkim, ale żeby nie popaść w wir ciągłego wykreślania kolejnych zadań z kalendarza czy organizera chcę napisać o wyzwaniu... Może przypadnie Ci do gustu :) Nie chcę, żebyś od razu wydawała kasę na skoki na bungee albo kwiatek, który Ci się nie podoba. To wyzwanie nie ma daty początkowej, ani końcowej. Każdy zaczyna w dowolnym dla siebie momencie.

Przez najbliższe 30 dni zrób jedną malutką rzecz w inny sposób niż dotychczas. A konkretniej? Podam Ci kilka przykładów jakie przyszły mi do głowy:
   1. Idź / jedź do pracy inną drogą niż zazwyczaj (może odnajdziesz coś inspirującego w mijanych budynkach, ludziach czy otoczeniu)
   2. Przesłuchaj płytę wykonawcy, którego nie lubisz.. bo to np. nie Twoja muzyka (może jakiś kawałek przypadnie Ci do gustu i będziesz Twojej głowie cały dzień)
   3. Obejrzyj film z gatunku, który bardzo lubi np Twój partner (przez to poznacie się lepiej)
   4. Wypij kawę zrobioną w inny sposób niż zawsze, np. z jakimś syropem smakowym, alkoholem, lodami, bitą śmietaną itd (poznaj nowy smak)
   5. Jak już jesteśmy w kuchni to... Zrób potrawę, której jeszcze nigdy nie robiłaś (zaspokoisz swoją ciekawość)
   6. Ubierz się w takie ciuchy, które zawsze wstydziłaś się założyć i wyjdź do ludzi (okaże się, że nie wyglądasz w nich tak źle jak Ty to widzisz)
   7. Zrób sobie makijaż inny niż na co dzień, np. bardziej delikatny / mocniejszy, użyj koloru cienia, którego zawsze się bałaś (odkryjesz nową siebie)
   8. Śpij w odwrotną stronę niż do tej pory (zmienisz perspektywę)
   9. Zmień rytm dnia. Jeśli zawsze wstajesz wcześniej, pozwól sobie na poranne leniuchowanie i odwrotnie albo pozwól sobie np na drzemkę czy przeczytanie kawałka książki w ciągu dnia.
 10. Pobaw się z dzieckiem w inny sposób niż zawsze. 

Jeśli napiszesz na swoim blogu o wyzwaniu i podlinkujesz banner to będzie mi miło.


Za 30 dni zapraszam na wpis o moich pierwszych razach :) Ciebie też do tego zachęcam. Zobaczymy co można zrobić albo czego można się nauczyć o sobie przez ten czas.
Jakie rzeczy zrobiłaś przez te 30 dni po raz pierwszy? Jestem bardzo ciekawa. Czy czegoś się nauczyłaś albo zrozumiałaś? Coś polubiłaś? A może utwierdziłaś się w przekonaniu, że to jednak nie dla Ciebie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.