poniedziałek, 14 października 2013

Wyznaczanie celów wg Brian'a Tracy'ego cz.I

Jestem właśnie po lekturze darmowego ebooka pt.: "Wyznaczanie celów" Brian'a Tracy'ego i chciałabym się z Tobą podzielić kilkoma myślami.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że ktoś kto ma jasno sformułowane cele i kto codziennie pracuje nad ich realizacją, będzie skuteczniejszy od geniusza, który nie wie czego chce.


Wyznaczając cele musisz przestrzegać zasady obrazowania. Polega ona na przypatrywaniu się Naszemu życiu z boku i określeniu tego, jakiego życia oczekujemy w przyszłości. Twoje przyszłe wyobrażenie ma być naprawdę wyidealizowane. I tu pojawiają się pierwsze pytania: "gdyby wszystko w tej sferze mojego życia było idealne, jak by ona wyglądała? Co bym robił? Kim byłbym albo co bym miał?"
Kiedy wiemy dokładnie czego chcemy i do czego dążymy - potrafimy pokonywać wszelkie przeszkody jakie spotykają Nas na drodze do osiągnięcia celu. Odpowiedziałaś już na powyższe pytania? To teraz czas na najważniejsze z nich wszystkich: "Co tak naprawdę chcesz zrobić ze swoim życiem? Czego bardzo, bardzo pragniesz?"

Pewnie zgodzisz się ze mną (jak i wszystkimi ludźmi), ze najważniejszym celem jeszcze SZCZĘŚCIE. Każdy odbiera je na swój sposób i każdy inaczej je definiuje. Jaka jest Twoja definicja szczęścia? W publikacji znalazłam Pięć składników szczęścia. Są to:

1. Zdrowie i energia
2. Pełne miłości relacje z rodziną i innymi ludźmi
3. Praca przynosząca poczucie spełnienia
4. Niezależność finansowa
5. Wyższy poziom wewnętrznego spokoju i duchowej jasności


W następnym poście poznasz pięć rodzajów celów. Zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.