poniedziałek, 11 listopada 2013

WYZWANIE: Sprzątanie = odgracanie

Jak z Waszym utrzymaniem porządku? U mnie na bakier :) Dlatego pomyślałam, że jest to idealny czas przed świętami Bożego Narodzenia, żeby posprzątać i odgracić swoje pomieszczenia, a w święta cieszyć się czystością :) Do tego zaczynają się ponure, deszczowe dni więc mamy więcej czasu :)
Chyba nie muszę tłumaczyć jak bardzo zbawienny wpływ na naszą psychikę ma sprzątanie. Porządek na zewnątrz wpływa na porządek wewnątrz nas.

Chciałabym, aby wyzwanie trwało 30 dni. Każdego dnia posprzątajmy jakiś kawałek naszego "terytorium" :) 1. Niech to będą szafy z ciuchami, które można odłożyć na trzy kupki:
     1. w tym będę chodziła
     2. w tym będę chodziła, jeśli... zaszyje dziurkę, przyszyję guzik...itd
    3. w tym nie będę chodziła (nie założyłam tego w poprzednim sezonie albo przez ostatnie 6 miesięcy, rzeczy których nie lubię i które źle na mnie leżą) - i tu dwa wyjścia:
         a) sprzedam (np. portale aukcyjne)
         b) oddam (np. Czerwony Krzyż)
Kilka motywacji:
http://www.zeberka.pl
http://www.zeberka.pl
http://beautybook.pl
2. Następnie...półki zapełnione książkami... u mnie niestety nie są ułożone, bo na poukładanych pionowo książkach, które są mało czytane albo w ogóle, poziomo powciskane są te, po które sięgam najczęściej. Dlatego chcę pozbyć się tych, które uważam za zbyteczne.
Motywacyjnie:

http://czterykaty.pl
http://muratordom.pl
http://urzadzamydom.pl
http://www.domplusdom.pl
3. Kosmetyki. Ehh... Czy Wy też macie multum takich, które tylko zagracają szafki? Czas wyrzucić te przeterminowane, których już nie będziemy używać, ale resztki zalegają w tubkach itd...
Motywacje :)

http://zszywka.pl

 4. I ostatniego dnia porządek w torebce.

Może Ty też masz jeszcze jakieś inne miejsca?
Pierwszy dzień możesz przeznaczyć na rozplanowanie na papierze tego kiedy i gdzie będziesz robiła porządek :) Każdego dnia zaplanuj mały kawałek, np. półka w szafie, półka z książkami, biurko, kosmetyczka, itd... (wieczorkiem pokaże jak ja to zaplanowałam) Ostatniego dnia stworzymy grafik sprzątania, czyli za 30 dni :)... w nim zaplanujemy czynności jakie pozwolą Nam systematyczne sprzątanie utrzymujące porządek :)

Zapraszam do wielkiego odgracania :)

2 komentarze:

  1. Oj tak sprzątanko by się przydało Do wyrzucenia nie wiele ale balagan największy mam w rzeczach to się przyda

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.