niedziela, 24 listopada 2013

PRZYPŁYW ENERGII - cz.IV - Zakończ dręczące Cię zadania

Odgruzowałeś już otoczenie? Czas na odgruzowanie myśli :) 
Ostatnio siadając wieczorem w pokoju, gdzie śpi synek i po cichu gra telewizor zastanawiam się nad minionym dniem. Wtedy oprócz miłych myśli kłębią się te, które dotyczą rzeczy niezrobionych..choć zaplanowanych na dzisiejszy dzień. W pierwszej chwili oczywiście czuję lekkie przygnębienie i taki ciężar psychiczny... później biorę mój organizer, wykreślam niezrobione zadania i przepisuję na następny dzień. Ale z drugiej strony ile razy można przekładać np. napisanie krótkiego maila czy wykonanie telefonu do lekarza?
Czasem są to właśnie takie małe drobiażdżki, że szkoda sobie nimi zajmować głowę.
Jeśli masz takie rzeczy, które notorycznie wędrują Ci po głowie to ją zwolnij. Weź kartkę i wypisz wszystko co powinieneś zrobić już dawno. Coś co już rozpocząłeś, ale nie zakończyłeś z różnych powodów... Bo nie było czasu, bo się nie składało, bo zapomniałeś...


Niech to będę jakieś wizyty u lekarza odkładane na "lepszy czas", naprawa jakichś drobnych urządzeń typu - przybicie gwoździa czy przyszycie guzika, krótki telefon czy mail do znajomych, itd...
Jeśli wyszło Ci bardzo dużo (mam tu na myśli kilka stron :) ) to może mobilizujące będzie wpisanie pośród kilka zadań, które zrobisz szybciutko, które są oczywistością każdego dnia i w ten sposób będziesz miał już kilka skreśleń :)
Jak pisze Gretchen Rubin: "Ważnym aspektem szczęścia jest kontrolowanie nastroju, a badania pokazują, że jednym z najlepszych sposobów na polepszenie humoru jest mały sukces..."
Więc do roboty :P

Życzę tysięcy sukcesików :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.