piątek, 9 stycznia 2015

ODDAM potrzebującym...


Dzisiaj chciałabym zapytać Was o doświadczenia z wolontariatem. Czy ktoś próbował wolontariatu przez internet? Czy macie jakieś stowarzyszenia, fundacje, etc., którym ufacie? Jakie są Wasze spostrzeżenia? A może ktoś z Was zna np. Szlachetną Paczkę od strony wolontariusza czy lidera?

A dodatkowo... mam sporo ubrań, które mogą jeszcze komuś posłużyć... Czy znacie organizacje, którym można ufać? Bo o PCK słyszałam różne rzeczy... ;/ a nie chciałabym, żeby te rzeczy poszły np. do secondhand'ów...

2 komentarze:

 1. Zdecydowanie ufam Caritasowi. To naprawdę uczciwa organizacja. Jeśli chodzi o Szlachetną Paczkę to znam odrobinę ją ze strony wolontariusza, ale sam nim nie jestem. Działa w niej jednak mój bardzo dobry kolega. Wiem, że trzeba odbyć jakieś szkolenie/a (choć wydaje mi się, że było jedno), które przygotowuje do wolontariatu. Musisz raz w roku pójść do jakiejś rodziny i przeprowadzić z nią rozmowę. Oczywiście wszystko notujesz w odpowiednim formularzu. Następnie wprowadzasz to do bazy danych i czekasz na darczyńców. W trakcie finału jest sporo pracy z rozwożeniem paczek. To pewnie zależy od organizacji danej grupy, ale może się ona skończyć nawet o 2/3 w nocy. Po finale zostaje jeszcze trochę pracy papierkowej. Na jedną rodzinę trzeba poświęcić jakąś godzinę. Tyle wiem. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

  Pozdrawiam :)
  Bartek
  librimagistri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ehh... pomogłeś na tyle, żeby uświadomić mi, że póki co nie mam na to czasu... Przy małym dziecku nie widzę jezdzić na szkolenia. Dlatego pozostaje mi czekać na rodziny w bazie :)
   Dziękuję ślicznie i również pozdrawiam.

   Usuń

Zostaw ślad po sobie. Bardzo chętnie odwiedzę i Ciebie :) Pozdrawiam.